Sony Bend, yeni Uncharted oyunu üzerinde çalışıyor

Days Gone 2, yerini Uncharted'a kaptırdı

Son güncelleme:

Days Gone’ın geliştiricileri olan Sony Bend, bir keresinde Sony’ye serinin devamı niteliğinde bir oyun sunmuştu, ancak eleştiriler nedeniyle proje hiçbir zaman meyve vermedi. Orijinal oyun iyi satmasına rağmen, geliştirme süreci oldukça uzundu ve yukarıda bahsettiğimiz nedenlerden dolayı, bir devam oyunu Sony için uygun bir seçenek değildi.

Dolayısıyla, bir Blomberg raporuna göre Days Gone 2 yerine, stüdyoya yeni bir Uncharted oyunu üzerinde çalışma görevi verildi.

Sony Bend

Sony Bend’in yeni projesi Days Gone 2 yerine Uncharted olacak

Sony, Naughty Dog’un denetimindeki yeni Uncharted oyununu geliştirmek için stüdyodan bir grubu görevlendirdi. Sony Bend‘den ikinci bir ekip, çok oyunculu bir oyun üzerinde çalışmak için Naughty Dog ile ortaklık kurdu.

Görünüşe göre Bend’deki pek çok kişi Sony’nin kararlarından memnun değildi, bu yüzden bazı çalışanlar ve hatta Bend’deki daha yüksek pozisyonlara sahip kişilerden birkaçı şirketten ayrıldı. Bunun nedeni ise stüdyoda çalışan birçok kişinin, Bend’in Naughty Dog’a kapılacağından korkmasıydı. Daha sonra, stüdyonun liderleri projeden çıkarılmak istendi ve şimdi kendi projeleri üzerinde çalışıyorlar.

Yeni Uncharted oyununun hala geliştirilme aşamasında olup olmadığı ise henüz bilinmiyor.

Sosyal medyada bizi Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Daha fazla oyun haberleri için Oyunpat ile kalın!

Sony’nin bu ani kararı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
12212405940280 1-oyunpat
Shadow Arena evrenine yeni kahraman ‘Lahn’ katılıyor