Sony’den Xbox Game Pass’e rakip geliyor

Sony'den karşı yumruk niteliğinde hamle

Son güncelleme:

Sony’nin, Xbox Game Pass’e rakip olabilecek yeni bir abonelik hizmeti çıkarmayı planladığı bildirildi.

Bu haber ise Twisted Metal’in ortak yaratıcısı olarak da bilinen David Jaffe’nin, Microsoft’a “karşı yumruk” ile yanıt verme planları hakkında PlayStation’da birden fazla kişi ile konuştuğunu açıkladığı YouTube videosundan geldi.

Sony, Xbox Game Pass’e benzer bir sistem üzerinde çalışıyor

2007 yılında ayrılmadan önce PlayStation’da 14 yıl çalışmış olan Jaffe şunları dedi: “Size söyleyebileceğim şey, onların bazı şeyler yaptıklarını biliyorum çünkü Sony’de kimin ne plan yaptığını bana söylediler.

Kasım 2020‘de şirketin, PlayStation’ın Xbox Game Pass’e cevabı üzerinde çalışabileceği bildirildi. Bu da şirketin Microsoft’un popüler abonelik hizmetine nasıl yanıt vereceği ile ilgili bir röportajda soruların sorulduğu şirketin CEO’su Jim Ryan’a göre oldu.

Sony Xbox Game Pass

O sırada Ryan: “Aslında gelecek haberler var, ama bugün değil.” dedi. Bu, CEO’nun geçen yıl eylül ayında bir abonelik hizmetinde yeni oyunların piyasaya sürülmesiyle ilgili bir açıklama yapmasının ardından herhangi bir gelişme yaşanmadı.

Sosyal medyada bizi Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Daha fazla oyun haberleri için Oyunpat ile kalın!

Sony’nin Xbox Game Pass’e karşı başarılı olacağını düşünüyor musunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Valheim
Valheim VR modu açık beta olarak yayımlandı