World of Warcraft Classic, DDoS saldırıları ile boğuşuyor

Blizzard, bu durumu takipte kalmaya devam ettiğini ve hafifletmeye çalıştığını açıkladı.

World of Warcraft Classic‘ten vazgeçemeyen oyuncular, Burning Crusade DLC’sinin piyasaya sürülmesiyle birlikte oyuna yeniden akın etti. Her zamankinden daha fazla kişi oyuna girmeye çalışıyor, ancak bazı problemler var.

Çok oyunculu oyunların birçoğunda olduğu gibi, güncellemenin çıkmasının ardından hayranlar WoW sunucularına akın etti. Bu da beklenmesi gereken uzun kuyruklar yarattı. Ancak Blizzard’a göre en büyük sorun bu değil.

World of Warcraft Classic Burning Crusade-oyunpat

World of Warcraft Classic, güncelleme yayımlandığından beri DDoS saldırıları ile boğuşuyor

Blizzard Twitter hesabından paylaşılan gönderiye göre World of Warcraft Classic, yeni güncelleme yayımlandığından beri DDoS saldırıları ile karşı karşıya. Blizzard ise bu durumu takipte olduğunu ve hafifletmeye çalıştığını belirtse de tam olarak bir çözüm bulunamadı. Tabii ki oyuncular da durum hakkında şikayet etmeye devam ediyor.

Birçok oyuncu, oynadıkları sunucunun aşırı gecikme yaşadığını bildirdi. Maalesef, bu oyuncuların çoğu bekleme kuyruğuna yeniden katılmak zorunda kaldılar. Ayrıca, geri dönmeden önce birkaç saat gibi uzun bir süre beklemeleri gerektiğini anladılar.

Bizi sosyal medyada Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Oyun haberleri ve çok daha fazlası için Oyunpat’ı takipte kalın!

Ayrıca, oyunun DDOS saldırıları yemesi hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizle paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
Microsoft
Microsoft eski oyunlara destek vermeye devam ediyor