Xbox Live çöktü

Microsoft kesintiler hakkında resmi bir açıklama yapmadı.

Gün içerisinde Xbox oyunlarının tadını çıkarmak isteyenler moral bozucu bir sürprizle karşı karşıya. Xbox Live çökmüş görünüyor. Birçok kullanıcı 0x803f9006 hata kodu ile karşılaştığını bildiriyor.

Kesintiler, bir kullanıcının Twitter gönderisi sayesinde duyulmaya başlandı. İlk tweet’te yalnızca birçok yorum olsa da, çok kısa bir süre sonra birçok kullanıcı aynı sorunu yaşadığıyla ilgili mesajlar yağdırmaya başladı.

Xbox Live

Microsoft, Xbox Live’ın çökmesi hakkında açıklama yaptı mı?

Microsoft ise bu konu hakkında henüz resmi bir açıklama yapmadı. Bazı büyük oyunlar son zamanlarda yeni içerikler eklediğinden dolayı kesintiler tüm hafta bir sorun haline geldi. Apex Legends, rekor sayıda Steam oyuncusuna ev sahipliği yaparak yeni güncellemesinin lansmanında bazı sunucu sorunları yaşadı.

PlayStation’da ise Returnal’ın en son yamasının bazı kayıt problemlerine yol açtığı bildirildi. Neyse ki, bu kesintiler çok ciddi gibi görünmüyor ve Microsoft’un yakın zamanda bu sorunu çözeceğini umuyoruz.

Bizi sosyal medyada Instagram ve Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz. Oyun haberleri ve çok daha fazlası için Oyunpat’ı takipte kalın!

Ayrıca, Xbox Live’ın çökmesi hakkındaki düşüncelerinizi yorumlar kısmından bizle paylaşabilirsiniz.

Oyunpat, Türkiye’nin önde gelen oyun içerik platformlarından biridir. Temelinde, oyun haberleri, incelemeleri, rehberleri, testleri, listeleri, sistem gereksinimleri başta olmak üzere çeşitli oyun içerikleri üreten bir içerik sitesiyiz. Fakat, Türkiye’nin en prestijli oyun forumu ve bunun yanı sıra Vadi, Sözlük, Hata gibi çeşitli platformları da içinde barındıran, oyuncu dostu bir platformdur.

Daha Fazla İçerik
wallpaperflare.com wallpaper 14-oyunpat
Black Desert Mobile Evreninde Path of Glory: Sezon 3 Başlıyor